| Cristian0884df11 a întrebat:

as avea o intrebare credeti ca laptopurile Compaq cq58 sunt bune? adica ma refer ca merg bine nu au probleme vreau sa-mi dati niste idei care aveti leptopul acesta as vrea sa-l achizitionez! Multumesc Anticipat!

Răspuns Câştigător
| DennisW a răspuns:

Depinde pentru ce ai nevoie.
In primul rand, nici sa nu te gandesti ca poti pune Win 10 pe el. Win 7 cel mult.
In al doilea rand, vor merge filme in 720p codate HEVC, in nici un caz 1080p. Daca vor fi x264, vor merge si 1080p.
Jocuri, ia-ti gandul.
Daca il iei la 600-650 e bine.

| Cristian0884df11 explică (pentru DennisW):

Destul de slab credeam ca e mult mai bun atunci poti sa-mi recomanzi unu ma bun intre 1500-2000 lei maxim!

4 răspunsuri:
| DennisW a răspuns:

Uite un exemplu.
https://www.olx.ro/......9zvfT.html
Are procesor foarte bun iar 4 GB de RAM sunt suficienti deocamdata la nevoile de azi.
Daca mai cauti mai gasesti sigur si alte variante second hand.
Daca vrei unul nou, gasesti un i5 sau chiar i7 pana in 2000.

| DennisW a răspuns:

Uite si unul nou. Are chiar si rezolutie FullHD, ceea ce nu m-as fi asteptat la pretul asta.
https://www.rombiz.ro/......-argintiu/

| Cristian0884df11 explică (pentru DennisW):

Multumesc Mult! cred ca HP argintiu o sa-l aleg e frumos si e foarte ieftin. mi-ai dat o idee bunahappy