| satelit93 a întrebat:

Salut
As avea si eu o intrebare pentru voi.Am pe cineva in Anglia care vrea sa imi trimita un telefon nou de acolo.din cate am auzit de la altii isi fac abonamente acolo si apoi nu mai platesc si chestii de astea urate dar as vrea sa stiu cam cat costa transportul de acolo sa mi-l trimita? oare pot decoda telefonul in tara daca este luat de acolo pe abonament? s-ar putea sa am ceva surprize sa localizeze telefonul prin gps? telefonul este un Samsung galaxy s3 si mi-l trimite la un pret de nimic dar nu stiu care sunt consecintele? poate cineva a mai primit telefoane din Anglia si imi zice si mie ce si cum

Răspuns Câştigător
| Seby90 a răspuns:

Nu, pai practic, nu stie nimeni de unde ai telefonul, spui ca l-ai cumparat pe strada de la un tip, daca te intreaba cineva.
Iar de decodat, da merge, depinde de model, iar acel depinde tine in principiu de cat te va costa.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Anglia parca e in Europa. Orice amenda / act semnat se poate urmari. Deci ii vine in RO actele respectivului. Este posibil ca telefoanele sa nu-ti mearga.
Zi mai bine sa le fura!

| Seby90 a răspuns (pentru anonim_4396):

La 30 de ani asa vocabular ai? Ca sa nu mai vorbim de cultura generala.

| Tarta_Marius_1988 a răspuns:

Poate dar ai putea so incurciwinking