| anonim_4396 a întrebat:

as avea si eu o mica intrebare ce inseamna expresia asta "lol" pe care multi o folosesc pe messenger

12 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Lol=lot of loughs; brb=be right back (vin mintenas); asl=age, sex, location...adica varsta, sex, locatie pentru americanii carora le e lene sa citeasca; wb= welcome back (bine ai revenit); btw=by the way (apropo)...si mai sunt, dar nu-mi vin acum in minte

Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Roflmaobatting eyelashes

| DMV a răspuns:

Habar n-aveti. Lol inseamna "la o laba". laughing

| pisika a răspuns:

Lol = laughing out loud

| CrucifiedCountess a răspuns:

De fapt e Laugh Out Laud...

| Ellena a răspuns:

De acord cu cei dinaintea mea... dar unii mai folosesc si cu "lot of love"...multa dragoste sau ceva de genu... dar mai rarhappy

| Cristiano_4083 a răspuns:

Daca zice lol inseamana ioi

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Lol inseamna "lot of laughs" adica am ras de m-am prapadit

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Care este expresia lol

| ---droid-kid--- a răspuns:

Laugh Out Laud

| allestrawberry a răspuns:

Lol = Laugh Out Laud. E prescurtarea, precum 'brb'= be right back, si asa mai departe. Se foloseste atunci cand e ceva (foarte) amuzant.