| Ionut_Axente_1996 a întrebat:

As dori luni sau marti sa imi achizitionez un nou PC de Gaming, am buget de 5000 de lei, am periferice/monitor pentru el, vreau si eu niste pc-uri bune raport calitate/pret, de preferat cu placa video de la nVIDIA

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Toate informatiile astea le gasesti la magazin, cand mergi sa cumperi acel PC.
Pe modelele pe care le au ei in magazin, vanzatorul iti poate explica ce face fiecare si care este mai avantajos pentru tine.

| FaraNume1245 a răspuns (pentru Violleta2022):

Da, că ăia de la magazin urmăresc interesul lui.

| Violleta2022 a răspuns (pentru FaraNume1245):

Vanzatorii de la magazin urmaresc sa vanda ce au in magazin, asa ca, ii vor explica ceea ce cumparatorul cere!

| FaraNume1245 a răspuns (pentru Violleta2022):

Premisa e corectă, dar ai ajuns la o concluzie greșită. Crezi că are cineva chef, timp și cunoștințele necesare să explice "băbește" diferența dintre i7 9700k și i7 8700k? Să nu mai zic dacă "lupta" e între AMD și Intel.

| Violleta2022 a răspuns (pentru FaraNume1245):

Si atunci vii pe un site unde 90% sunt copilasi, care joaca jocuri electronice, si-i intrebi pe ei de cofiguratii de PC-uri?
Intre a primii un sfat de la un copilas de 10-15 ani de aici si un vanzator din magazin, aleg vanzatorul!

| FaraNume1245 a răspuns (pentru Violleta2022):

Copilașii nu sunt o alegere prea bună, într-adevăr. Dar mai sunt și oameni pricepuți pe aici, nu doar copilași.
Sau poți încerca un forum care se ocupă cu așa ceva, ca mygarage.