| bogdy20000 a întrebat:

Salut, as dori sa achizitionez un GoPro pe care sa il folosesc la mare (nu la adancimi mai mari de 5m), dar nu stiu pe care sa il aleg. Care este diferenta dintre toate variantele de GoPro? Din cate am vazut toate sunt waterproof si filmeaza 4k (unele pe care le-am vazut).

2 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

Hero 7 White nu are 4K, suport pentru microfon extern, si nici ecran in partea din fata, etc
Nici editia Hero nu are 4K si suport pentru microfon extern, etc

Editia Silver are 4K dar e lipsita de alte functii (utile) care se regasesc doar pe Black (stabilizare Hypersmooth care lucreaza mai bine decat stabilizarea din 5 Black, compatibilitate cu dronele Karma, suport microfon extern, conectivitate HDMI, display frontal, si nu vine cu carcasa waterproof, editia Black e singura care beneficiaza de carcasa waterproof).

GoPro Hero7 Black
max. 4K with 60fps
EIS up to 4K 60fps
12 MP photo – jpg & RAW
HDR Photo
Hypersmooth stabilization
Facebook Livestreaming
10m waterproof without case
1080p max. 240fps
GPS recording
2″ Touchscreen
Voice Control

12MP – 1/2.3″ sensor
Sony IMX277*
170° F2.8 lens
Digital Zoom
4K resolution – max. 60fps
1080p resolution – max. 240fps
Bitrate: 78 Mbps
. h265 codec
Electronic Image Stabilization
up to 4K 60fps
"Hypersmooth"
12 MP photo – jpg & RAW (.gpr)
Live Streaming
10m waterproof without case
60m dive case
ProTunes (flat color)
HDR photo (not video)
GPS recording
Backside: 2″ Touchscreen
Frontside: Data Screen
1220 mAh battery
3 internal microphones
external microphone available
micro SD card
up to 128 GB

GoPro Hero7 Silver
4K with max. 30fps
1080p with max. 60fps
10 MP photo – jpg only
EIS up to 1080p 60fps
built-in battery
not Karma compatible
no external microphone
no HDMI port
no ProTune
10m waterproof without case
no underwater case
no Front Display
2″ Touchscreen
GPS recording
Voice Control

GoPro Hero7 white
no 4K
1080p with max. 60fps
10 MP photo – jpg only
EIS up to 1080p 60fps
built-in battery
not Karma compatible
no external microphone
no HDMI port
10m waterproof without case
no underwater case
no Front Display
2″ Touchscreen
Voice Control

GoPro Hero (2018)
no 4K
1080p with max. 60fps
10 MP photo – jpg only
EIS up to 1080p 60fps
removable battery
not Karma compatible
no external microphone
micro HDMI port
10m waterproof without case
60m underwater case available
Front Display
2″ Touchscreen
Voice Control

| vinhotse a răspuns:

Deși GoPro (GoPro 5 sau versiunea ulterioară) este rezistent la apă la adâncimea de 10 metri, ar fi mai bine să vă echipați GoPro cu carcasă impermeabilă.
Apropo, ar fi bine să folosiți un anumit player video GoPro pentru a evita redarea agitată. Acest articol oferă 3 player video GoPro gratuit pentru dvs. și soluție pentru a scoate videoclipuri din GoPro.
https://enjoy-online-audio-video-movie.blogspot.com/......ation.html