| Mp28evil28 a întrebat:

As dori sa fac un upgrade la memoria ram a laptopului me Lenovo g50-40, i5 1.7(turbo boost 2, 7 MHz), 4g Ram ddr3 si 2gb Amd radeon placa video.
https://ibb.co/hCPE8a

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Cumperi 4 gb ram de la kinston, Number of Memory Slots2, mai ai unul gol

2 răspunsuri:
| Ironwin a răspuns:

Si intrebarea care este?

Bula
| Bula a răspuns:

Cauta manualul laptopului pe site-ul producatorului, descarca-l si studiaza-l.
Acolo gasesti atat modul de montare ale memoriilor, cat si caracteristicile si limita maxima a memoriilor utilizabile.