| Kardolei a întrebat:

As dori sa imi cumpar o consola, dar nu stiu ce sa aleg intre PS4 si XBOX ONE. Pe care ar trebui sa o aleg si de ce?

5 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

E vorba in general de jocurile pe care le doresti, daca vrei sa le modezi sau in ce rezolutie vrei sa te joci. Ce monitor ai? Daca jocul tau prefera e doar pe PS, ia-ti PS. Daca e doar pe Xbox, ia-ti pe Xbox. Exista pro si contra in fiecare tabara.
PS: Nu mai intreba de 'n" ori, gandeste-te tu ce doresti, cum iti convine la buget, compara rezolutiile, jocurile ce doresti sa-ti mearga, e subiectiva treaba. Daca tu vrei sa joci cu un anumit controller si ti-l iei pe celalalt? Daca noi te "fortam" sa iei una si dupa iti dai seama ca o doreai pe cealalta? Oricum ambele console o sa-ti duca jocurile fara probleme, doar ca la anumite criterii una are avantaje, iar celalta avantaje mai mici, si tot asa.

| Sn4k3 a răspuns:

Recomand ps4.

| ziftode a răspuns:

PS5... ai rabdare, ca apare curand!

| Tranconoid a răspuns:

Eu sunt un PC gamer dar am avut cateva experientr cu consolele. Eu ti-as recomanda PS4, culorile se vad mai bine si e si buna pentru hard gaming daca planuiesti happy
Eu iti recomand sa cauti pe YouTube video-uri cu comparatii. Singura diferenta dintre ele sunt culorile, aceas performanta