| adriandumi a întrebat:

As dori sa imi cumpar un sistem genius >- http://www.emag.ro/boxe-pc/boxe-genius-51-5050-v2-150-w- cherrywood--pG-31730974100 dar din cate am auzit trebuie placa audio pentru 5.1..eu am laptop asa ca imi trebuie placa de sunet pe usb..credeti ca aceasta placa audio este buna?

http://www.emag.ro/......B126000001
multumesc:)

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

Este bun, a dar iti recomand sa mai intinzi putin bugetul la placa audio pe ussb, pana la aceasta, c are e ceva mai buna. http://www.pcgarage.ro/placi-de-sunet/asus/xonar-u3/

| sltlp a răspuns (pentru sltlp):

Doar ca din ce stiu eu, sistemele genius sunt capabile sa redea pe 5.1 de la o mufa de 2.0, si sa se auda pe toate

| adriandumi explică (pentru sltlp):

Acum cateva luni si a cumparat un prieten de al meu si trebuie sa intre 3 fire in calculator..deci imi trebuie o placa audiobig grin placa data de tine are 3 iesiri pentru sunet?
Ms mult!happy

| adriandumi explică (pentru sltlp):

Prietenul meu si-a cumparat un sistem recent si are 3 jackuri de 2.0 care intra in pc, iar placa care mi-ai aratat-o tu are doar o iesire.
Multumesc mult!

| sltlp a răspuns (pentru adriandumi):

Si cea pe care o dai tu exemplu tot o iesire are, diferenta e ca asta s epaote configura. Dar, ti-am si, veiz ca il poate seta, ca sa redea 5.1 de pe o singura mufa

| adriandumi explică (pentru sltlp):

Stii cumva cum se poate seta?

| sltlp a răspuns (pentru adriandumi):

Vezi ca pe telcomanda sua la subwoofer trebuie sa fie un comutator ceva

| adriandumi explică (pentru sltlp):

Multumesc multhappy