| ilook100 a întrebat:

As dori sa imi fac un blog cu informatii, stiri, noutati din tehnologie, doar ca nu am nici un fel de idee de nume pentru acesta. Ma gandeam la ceva care sa vina de la IT (information technology), doar ca multe dintre numele care mi-au venit sunt deja folosite de alte siteuri, iar domeniul este ocupat. Precizez ca m-am gandit la aceste nume: itech, infotech, itechnology, infotechnology etc., dar, cum am spus mai sus, sunt deja folosite.
Rugamintea mea ar fi sa ma ajutati sa gasesc un nume potrivit, nu foarte lung, dar care sa nu fie folosit de un site/companie mare, si sa poata fi retinut usor (de preferat sa fie in engleza, dar merge si in romana)
Funda & vot celor mai bune raspunsuri!

2 răspunsuri:
| Quiin a răspuns:

NewsIt. InfoTech. InfoWorld. TechIt

| Asgard a răspuns:

Cred ca ar fi interesant "ITworld" sau "ITnews".winking