| ilook100 a întrebat:

As dori sa imi fac un blog cu informatii, stiri, opinii, noutati, din tehnologie, doar ca nu am nici un fel de idee de nume pentru acesta. Ma gandeam la ceva care sa vina de la IT (information technology), doar ca multe dintre numele care mi-au venit sunt deja folosite de alte siteuri, iar domeniul este ocupat. Precizez ca m-am gandit la aceste nume: itech, infotech, itechnology, infotechnology etc., dar cum am spus mai sus, sunt deja folosite.
Rugamintea mea ar fi sa ma ajutati sa gasesc un nume potrivit, nu foarte lung, dar care sa nu fie folosit de un site/companie mare, si sa poata fi retinut usor (de preferat sa fie in engleza, dar merge si in romana)
Funda & vot celor mai bune raspunsuri!

Răspuns Câştigător
| Gameplay_Cirus_1998 a răspuns:

ITgarage.ro, InteligentIdea, ITopinion.ro, InteligentWorld. Bafta si sper ca in viitor sa aud despre blogul tau ca fiind unul dintre cele mai bune.

| ilook100 explică (pentru Gameplay_Cirus_1998):

Iti multumesc mult pentru ideile oferite, chiar m-ai ajutat! Voi folosi InteligentIdea sau InteligentWorld. Multumesc mult inca odata!winking

2 răspunsuri:
| Busila_Cristina_1971 a răspuns:

Este bun numele information technology