| anonim_4396 a întrebat:

Salut, As dori sa inteleg si eu, meseria de Graphic designer exista? ca o meserie de baza, cum e arhitectura, marketingul, etc?

Pentru ca nu inteleg, multi spun ca diploma nu ajuta, Eu cum ma angajez in domeniu?

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

E ca si cum vrei sa fii pictor, cu diploma.
Nici un pictor mare nu a avut diploma de facultate, au avut "doar" TALENT. happy
Iar pentru angajare in domeniul design trebuie sa dai proba de lucru...

| iulianr a răspuns:

Diploma in domeniu poate reprezenta un avantaj, dar de obicei nu contează. Angajările se fac pe baza experienței, al unui portofoliu și al unui test practic. Eu lucrez in acest domeniu și niciodată nu mi-a fost ceruta diploma.

| Amyah a răspuns:

Vezi mai multe despre asta pe https://adnanamatei.ro