| shtephan a întrebat:

As dori sa ma ajutati in legatura cu microfonul incorporat la laptop. Precizez ca am un Laptop mSi CR500 si microfonul se intrerupe dupa 30 de secunde. Care ar fi cauza? Placa de sunet este Realtek High Definition. Chiar daca as pune alt microfon extern si as debifa microfonul incorporat, imi face aceeasi problema. Care ma ajuta il rasplatesc.winking

2 răspunsuri:
| Kattan a răspuns:

Pai daca folosesti un microfon extern, si ai aceeasi problema, atunci logic... nu-i de la microfon.
Este posibil ca problema sa fie cauzata de programul/jocul in care folosesti microfonul, sau sa ai vreo setare prost facuta prin sistem. Revino cu detalii unde iti face probleme pentru a-ti da cateva alternative.

| shtephan explică:

Pai setarile sunt toate puse la "punct". Fac probe la microfon in mixerul de la driver'ul Realtek, dar si in yahoo messenger. Aceeasi ''eroare'' peste tot. Nu stiu care ar fi cauza.