| MccQK a întrebat:

Aș dori să-mi achiziționez un laptop de Gaming între 4000-4500lei dar nu știu ce sa aleg.
Am găsit acest model, ce părere aveți despre acest laptop?
Laptop Gaming ASUS TUF FX505DU-AL031, AMD Ryzen 7-3750H pana la 4. 0GHz, 15.6" Full HD, 8GB, SSD 256GB, NVIDIA GeForce GTX 1660 Ti 6GB

2 răspunsuri:
| awspam a răspuns:

Depinde ce alegi. eu de ex am vrut un laptop care sa nu faca galagie. aka hdd ssd si fara cooler si nu e prea puternic am dat 1000 pe el hardul a mai fost 300 si are 2gb ram 1g video etc si duce suficent jocuri si filme. depinde ce vrei

| UnderVoltage a răspuns:

Foarte ok dupa parerea mea.
Recomand adaugarea unu hdd deaorece cei 256 gb sunt cam putini pentru jocurii.
Asa poti folosi sdd pentru windows si programe / jocuri jucate mai intens iar hdd pentru restul fisierelor.