| Dorel31 a întrebat:

As dori sa-mi cumpar o pereche de casti wireless care au bluetooth 5.0 iar telefonul meu are doar 4.2. Oare sunt compatibile?
Acestea sunt castile:
https://emag.page.link/2MjSLBwqSq2yUnFVA

Răspuns Câştigător
| anonimg a răspuns:

O să funcționeze împreună; dar o să te bucuri și pe căști tot de bluetooth 4.2, și nu de 5.0.
Versiunea mai nouă de bluetooth nu înseamnă o calitate mai bună de sunet, ci o viteza mai mare de transfer a datelor.

4 răspunsuri:
| ahlrh a răspuns:

Salut. Răspunsul la această întrebare este că aceste căști sunt compatibile cu telefonul dumnevoastră, întrucât ultima versiune de Bluetooth este mereu compatibilă cu predecesoarele ei.

| Dorel31 explică (pentru ahlrh):

Multumesc mult!

| ahlrh a răspuns (pentru Dorel31):

Cu drag. big grin

| JicaContra a răspuns:

Da, intre 4 si 5 sunt compatibile bidirectional (nu cum era inainte, trebuia sa ai telefon cu bt mai ridicat decat clientul - castile)