| razvan0757 a întrebat:

As dori sa scot negativele la niste melodii pentru scoala. Ma puteti ajuta cu un program BUN care poate face asta? Va multumesc.

1 răspuns:
| DeyCj a răspuns:

Asta presupune eliminarea vocii din melodie, că bănuiesc că asta vrei să faci.Perfect nu o să îţi iese numai cu un mixer sau un egalizator grafic real, multă răbdare pentru localizarea/reducerii fregvenţelor sunetelor ce replică vocea(ştii bănuiesc că sunetul este redat pe un specru de fregvenţe audio). Asta ar fi cheia şi apoi după ce ai setat toul numai înregistrat fie în pc fie pe o casetă audio sau altceva.Succes