| Yhg a întrebat:

As dori sa stiu daca aceste reapeter semnal https://emag.page.link/xAAC il pot baga in priza si sa capteze internetul de la un modem, iar apoi dispozitivul sa-l conectez prin cablu la PC.

4 răspunsuri:
| Bizon95 a răspuns:

Nu prea cred ca e gandit in sensul ala
daca inteleg bine ce spui tu, vrei efectiv o placa de retea wifi externa pentru PC care ar fi connectata prin cablu utp

IN TEORIE MERGE, pentru ca practic este un bridge intre wired si wireless, dar... nu as baga mana in foc

ideea de repeater e gandita sa tragi un cablu de net pana la el dupa care sa nu schimbi wifi-ul dar sa ai semnal si undeva unde nu mai ai semnal de la wifi-ul principal

| RoCkKiD a răspuns:

Nu inteleg de ce nu duci un cablu de la router direct in PC? Dispozitivul ala aplifica semnalul de wifi, netul va ramane la viteza pe care o platesti conform abonamentului. happy

Treaba aia e buna daca gen ai curte mare si vrei sa ai semnal wifi la 500m de casa.

| Yhg explică (pentru RoCkKiD):

Si routerul de unde are net?

| RoCkKiD a răspuns (pentru Yhg):

Tin teava de net pe care ti-ai adus-o frunizorul in casa cand ti-a "instalat" conexiunea.