| Pascal_Ionut_1994 a întrebat:

as dori sa stiu daca am placa video integrata pe laptop pot sa mi mai pun si una aparte?

11 răspunsuri:
| raducebotari a răspuns:

Depinde de modelul placii de baza, dar nu prea cred ca poti.

| Pascal_Ionut_1994 explică (pentru raducebotari):

Si modelul placii de baza de unde il pot aflabig grin

| Maj3stic89 a răspuns (pentru Pascal_Ionut_1994):

Modelul placi de baza il poti afla simplu instalezi cpu-z in pc il instalezi il deschizi si dai sus la maiboard asa stii demirea placii de baza.Dar spune-mi modelul de laptop care il ai si iti spun eu daca are suport pentru placa video externa pentru ca sunt modeluri care suporta.

| Pascal_Ionut_1994 explică (pentru Maj3stic89):

Toshiba satellite c855 21f

| Violente a răspuns:

Click dreapta pe desktop -> Screen resolution -> Advanced și spui ce scrie acolo. (WINDOWS 7)

Click dreapta pe desktop -> Properties -> Settings -> Advanced și spui ce scrie acolo (Windows XP)

| Pascal_Ionut_1994 explică (pentru Violente):

Intel(r) HD Graphics 3000
Adapter Information
Chip Type: Intel(R) HD Graphics Family
DAC Type: Internal
Adapter String: Intel(R) HD Graphics 3000
Bios Information: Intel Video BIOS

Total Available Graphics Memory :1696 MB
Dedicated Video memory:64 MB
System Video Memory:0MB
Shared System Memory:1632MB

asta scrie cand dau la screen resolution...in joc nu mi i recunoaste decat pe cei 64 MB sad...pot face ceva?

| Maj3stic89 a răspuns (pentru Pascal_Ionut_1994):

Nu acest laptop nu are loc pentru o placa video externa, ai doar cea interna este o placa video care se mareste in functie de rami deci daca ai 4gb de ram ia isi ia 512mb iar daca ai 8gb de ram ajunge la 1gb placa video.Nu stiu sincer dc ti-ai cumparat laptop pentru jocuri.

| Pascal_Ionut_1994 explică (pentru Maj3stic89):

Eu am 6 gb ram...si mi am instalat gta 4 pe el si in joc nu mi recunoaste decat 64 mbsad.thinking
vreo solutie ceva? as putea sa mi maresc cumva?

| Violente a răspuns (pentru Pascal_Ionut_1994):

Trebuie sa instalezi versiunea x64 de Windows.

| Pascal_Ionut_1994 explică (pentru Violente):

Pai eu am windows 7 pe 64 de biti si tot de geaba k nu mi recunoaste thinking

| Maj3stic89 a răspuns (pentru Pascal_Ionut_1994):

Nu ai ce sa i faci pentru ca e o placa onboard nu te poti astepta de la laptopuri performanta in jocuri ca sunt slabute, laptopul tau nu este recomandat pentru gameri.