| SebyGta a întrebat:

As dori sa stiu daca cerneala de tip PIGMENT se poate folosi la termo-transfer, personalizari textile si daca da, ce fel de imprimanta suporta acel tip de cerneala?

1 răspuns:
| Eugen80 a răspuns:

Cerneala de tip pigment este pentru hartie.
de obicei se foloseste o alta cerneala care se imprima ori direct pe textil, ori mai intai pe o foaie speciala, cu un fel de ceara, si apoi cu termotransfer pe textil.
Faptul ca scrie pigment nu conteaza. Acele cerneluri sunt diferite pentru ca producatorii de cartuse folosesc diferite tipuri de capuri de printare.