| CiocolatăCuCăpșuni a întrebat:

As dori sa stiu daca este cineva pe aici care lucreaza in domeniul web-design. M-ar interesa mai multe detalii legate despre acest job. Sunt la facultatea de IT si am facut putin web-design si mi-a placut mult, astfel as dori sa aprofundez, dar sunt curioasa daca merita si din punct de vedere financiar.

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Merita din punct de vedere financiar daca esti bun si stii ce faci insa este incomparabil cu castigul unui programator

| CiocolatăCuCăpșuni explică (pentru suntserios):

Dar si munca este incomparabila. laughing Ca sa fii platit bine si ca si programator trebuie sa fii foarte bun, iar pentru a fi bun trebuie sa-ti placa mult, iar pe mine nu ma atrage intr-atat.

| cristimihailov a răspuns:

In general merita.
Sunt diverse abordari, sa licrezi pe salariu, sa faci un template de site usor de folosit si de inteles si sa il vinzi cu 4 dolari, dar sa vinzi la mii de copii, etc.

| willboy a răspuns:

Te asigur ca merita sa inveti. Sunt anumite criterii pe care ar trebui sa le indeplinesti pentru a excela in acest domeniu. Daca esti cu adevarat interesata iti pot da mai multe "ponturi" in domeniu si eventual si niste proiecte (platite). Si eu lucrez in domeniu si mi-a facut placere si inca imi face, sa lucrez cu oameni care sunt la inceput de drum.

| CiocolatăCuCăpșuni explică (pentru willboy):

Da, chiar sunt interesanta mai ales daca spui ca lucrezi in domeni @willboy. happy