| GameMaster23 a întrebat:

Salut, as dori si eu as stiu daca mi-am merge bine Windows Vista pe un calculator de 512mb ram? Daca da care dintre ele?
Dau funda + 2 voturi!

Răspuns Câştigător
| DeyCj a răspuns:

Nu va funcționa normal. Ceea ce zice Microsoft-ul este o minciună ce are scop doar comercial.La fel este valabil și pentru Windows 7 care cică rulează pe 1 G ram și un p[rocesor single core.Minciuni.Pentru 512 Mb recomand xp SP3 sau o distribuție de Linux, mai ales dacă nu vrei să îl folosești pentru jocuri.Pentru suport pentru linux ia legătura cu mine și te ajut.Succes

3 răspunsuri:
| Niiiicu a răspuns:

Pe 512 iti va merge bine xp desi pentru vista minimulo este 512 va merge cam sacadat iti trebuie 1 giga pentru a merge ok deci mai bine ppui xphappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar merge, dar nu bine happy, nu as recomanda.

| Flaviucu a răspuns:

Iti recomand Windows XP Sp 2. Windows Vista o sa-ti mearga greu cu 512 ram