| ZeuMaul a întrebat:

Salut.As dori si eu sa imi cumpar un prebuild.Si am ales unul care are 8gb de ram. Daca ii dau comanda si dupa ma duc la ei sa imi puna 16 gb de ram pierd garantia?

1 răspuns:
| Ionut659 a răspuns:

Da,i se desface cutia și i se rupe! Dacă e de la Altex, cam așa e treaba la Altex și multe alte firme. Trebuie să îl duci să îi schimbi componentele la la ei și să aștepți (poate dura și o săptămână), trebuie să faci multe lucruri.
Uite, caută un build digital pe pc garage sau alt site și comandați toate piesele pe care le are, uită-te mai întâi la 2 tutoriale pe YouTube de la cavaleria.ro eventual în care îți arată cum să construiești un calculator și gata.
Apropo, NU SE MERITĂ ACUM SĂ ÎȚI CUMPERI UN CALCULATOR, PREȚURILE SUNT PREA MARI! AȘTEAPTĂ PÂNĂ ANUL VIITOR, DACĂ NU AI SĂ PIERZI BANI AIUREA! EU TE-AM AVERTIZAT!