| BGd_B_1992 a întrebat:

As dori si eu sa-mi fac o "arhiva" pe un hard extern cu direct-x-urile 7, 8, 9, 10, 11, si 12, visual c++ 2005, 08, 10, 13, 15 si 2017 DOAR PENTRU WINDOWS 10 64 BITI insa cu fisierle off-line, sa le pot instala si in caz de o sa pice vreodata accesul la internet si sa am nevoie urgenta de ele. As dori ca de fiecare data cand instalez windows sa le instalez in ordine sa nu mai am probleme cu fisierele vechi care necesita aceste programe. Nu gasesc pe nicaieri printre primele versiuni, fiind mai vechi. Ma poate ajuta cineva, va rog? big grin

3 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Pe Windows 10 nu poti instala decat DirectX 9. Windows 10 are din fabrica DirectX 12. http://filehippo.com/download_directx/

| BGd_B_1992 explică (pentru doctorandus):

Am gasit doar dx8.1, 9.0c, 11, 11.2 si 12. as vrea sa gasesc si cele mai vechi sa nu mai am probleme cu joculetele mici si vechi cand le mai instalez...

| doctorandus a răspuns (pentru BGd_B_1992):

DirectX 9 lucreaza drept 7, 8 si 9. DirectX 12 lucreaza drept 10, 11, 11.2 si 12.