| Liviu97 a întrebat:

As vrea sa cumpar o tableta: procesor quad core de minim 1.2, 1 gb de ram pana in pretul de 450 lei. Nu vreau Allview, Utok, E-Boda.

Răspuns Câştigător
| MiculAjutor a răspuns:

Eu mi-am cuparat recent ASUS memo pad7 de la eMAG:http://www.emag.ro/......DC20ZBBBM/ si sunt foarte multumit de el.Nu ii asculta pe astia care iti zic sa iei chinezarii deoarece sunt proaste.

Firmele chinezesti nu sunt asa de cunoscute si risti ca tableta sa prezinte diferite probleme(ex:erori la conexiunea wi-fi, drop frapes in jocuri, aplicati incompatibile s.a.m.d). Bineinteles ca poti sa nimeresti un model bun care sa nu faca probleme, dar se poate si lucrul urmator:sa zicem ca iti cade tableta si se sparge ecranul sau nu mai functioneaza ceva, cu greu o sa gasesti un service care sa o repare.

Cand m-am dus sa cumpar o tableta din showroom la eMAG si eu voiam sa iau o chinezarie, dar am avut noroc fiindca un baiat de acolo m-a sfatuit sa nu cumpar o chinezarie si mi-a recomandat Asus-ul.

ASA CA Asus memo pad 7 FTW!

| MiculAjutor a răspuns (pentru MiculAjutor):

Uite aici alta dovada de chinezarie, exact ceea ce spuneam http://www.tpu.ro/......doird-4-2/

8 răspunsuri:
| DaftPunk a răspuns:

Atunci i-ati alte chinezarii de care nu a auzit nimeni si care nu te vor tine nici macar 2 luni.
Am Allview, si nu am nici o problema cu el de 2 ani de zile. Utok, din nou, nu sunt probleme, poti avea incredere.E-boda, da, au probleme la unele produse.
In banii astia nu poti gasi ceva mai de calitate.

Ca sa nu fiu rau, iti pot recomanda
GoClever ORION 100
GoClever Orion 70
La telefoanele GoClever, sistemul se misca fluid, nu sunt probleme, iar la tablete, nu cred ca vor fi probleme. Display-ul este foarte sensibil, se sparge foarte usor la presiune.

| Jipa95 a răspuns:

Tot la una dintre marcile mentionate de tine ar trebui sa te reduci. Marcile precum Samsung, Asus, etc cu 1gb ram si procesoare quad, sunt marci recunoscute, si dai foarte multi bani numai pe brand. Am ramas placut surprins de perfrmantele tabletei Utoq i700, atat in gaming, cat si in ultilizarea aplicatilor uzuale, care ti-o recomand cu cea mai mare incredere : http://www.emag.ro/......D47WLBBBM/

Bft!

| ShadoWCrist a răspuns:

Allview e buna.

| Damian_Roland_1996 a răspuns:

Poftim una de la Asus dar nu are quad core are Intel atom dar ii mult mai bun: http://www.emag.ro/......DC20ZBBBM/

| Jipa95 a răspuns (pentru Damian_Roland_1996):

SI ce i-am recomandat eu are aceleasi performante..cum spuneam dai foarte multi bani, pe brand. NU SE MERITA!

| Damian_Roland_1996 a răspuns (pentru Jipa95):

Da au aceleasi performante dar cele de la ASUS te tine mai mult pentru ca is facute sa tina mai mult de accea sunt mai scumpe

| Jipa95 a răspuns (pentru Damian_Roland_1996):

laughing)))) s-o crezi tu