| Prefelix a întrebat:

As vrea sa îmi achiziționez un laptop iar problema este ca as vrea sa îl folosesc atât pentru gaming ușor cât și pentru producție, modelare 3d, photoshop, video editing s-a.m.d
Am câteva variante bune, cum ar fi Lenovo Y700 sau Y520 dar as vrea sa aud și alte păreri. Ce alt model de laptop ați sugera?

P.S: Bugetul este de 3000 de lei

Vă mulțumesc!

2 răspunsuri:
| Unanonimoarecare123 a răspuns:

"Laptop ASUS A550VX-XX286D cu procesor Intel® Core™ i5-6300HQ 2.30GHz, Skylake™, 15.6", 4GB, 1TB, DVD-RW, nVIDIA® GeForce® GTX 950M 2GB, Free DOS, Blue Gray" pretul pe eMAG este de 3000 de lei, dar vor veni reducerile "back to school" si ai sanse sa il poti lua la un pret de 2300-2500. Reducerile astea se aplica cand incepe scoala. Tot atunci imi iau si eu laptop, si cred ca tot pe ala il iau si eu. Procesorul e genial, are 4 nuclee, iar placa video este dedicata. Sper ca te te-am ajutat! (Iar daca memoria ram ti se pare prea mica mai poti adauga, mai tarziu o placuta de ram, care e cam 100 lei)

| Mihai_Panda_2000 a răspuns:

Eu as zice sa iti iei un Lenovo Y700 pentru ca e bun si pentru productie, modelare 3D, etc
Daca nu... incearca asta :
Procesor: Intel® Core™ i3 6006U, 2000 MHz
Memorie: 4 GB DDR4 2400 Mhz
Hard disk: SATA, 500 GB, 5400 RPM
Placa video: integrata Intel HD 520
Display: 15, 6 inchi, HD, LCD LED