| AlexSweet01 a întrebat:

As vrea sa imi achizitionez un ps4 si nu stiu daca va merge la tv meu, mentionez ca este de la Toshiba si este vechi de vreo 7 ani (nu stiu daca are legatura, insa va spun ca merge dvd playerul la el ). Deci va merge?

Răspuns Câştigător
| tpuuser999 a răspuns:

Din cate stiu eu, PS4 are iesire HDMI, asa ca o sa-ti mearga daca TV-ul tau are HDMI sau DVI (pentru DVI o sa ai nevoie de un adaptor de 30 de RON).

Daca TV-ul are doar intrare VGA, e un pic mai scump adaptorul: https://www.pcgarage.ro/adaptoare/hama/hdmi-vga-1/

| AlexSweet01 explică (pentru tpuuser999):

Deci cel mai probabil va merge, daca nu voi cumpara un adaptor. Oricum cred ca are hdmi pe marginea la tv scrie hdmi3

2 răspunsuri:
| octav005 a răspuns:

Va merge doar daca ai in spatele TV-ULUI o mufa HDMI/DVI/PC. altfel nu prea vad sanse.