Întrebare recomandată | AdyAdrian5 a întrebat:

Salut,as vrea sa imi cumpar o tableta grafica,ce spuneti, e o idee buna? daca nu, ce altceva imi sugerati?

7 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Depinde de tine.De ce ai nevoie. Dacă vrei să fii în pas cu moda optează pentru o tabletă.Un Samsung sau in Ipad îți recomand, restul îs cam știfturi. Dacă vrei portabilitate și autonomie până la 6 ore recomand un netbook cu diagonala de 10.1'.Aici recomand un Acer sau ceva apropiat ca brand.Nu recomand Allview sau alte pocnitori de astea.Alegerea e a ta.Nu ai precizat de ce ai nevoie ca să fiu concis.Succes

| 0rlando a răspuns:

Se pare că amicul de deasupra mea, nu are nici cea mai mică idee ce este aceea o tabletă grafică.
Eu sunt părere că tabletă grafică este foarte utilă dacă cochetezi cu Photoshop sau Corel, plus că poate fi folosită și ca trackpad în loc de maus.
Chiar dacă nu ai treabă cu editarea foto, tot te distrezi cu ea desenând, mai ales că este sensibilă la presiune și reacționează în funcție de cât de tare apeși pe ea.

| Andr3y007 a răspuns:

E buna tableta grafica

| Timeea2001 a răspuns:

Eu cred ca e o ideea foarte buna.

| Kennziiie a răspuns:

Dacă ştii să desenezi, ia-ţi. Dacă nu, bani aruncaţi aiurea.

| paulapatricia a răspuns:

Daca ai nevoie pentru grafica, adica sa desenezi, proiecte, photoshop, ai un serviciu sau pur si simplu te antrenezi este o idee buna. Am si eu una si o folosesc cand am timp si in diferite programe. Una Bamboo ar fi de ajutor. Depinde acum la ce te referi, ca asa daca e doar de fita, nu da banii aiurea. Numai cei cu munca, talent sau chemare in asa ceva merita o tableta grafica.

| gangalot002 a răspuns:

Salut si eu am tableta grafica de la Wacom Bamboo Pen fix de la emag..si e foarte utila eu o folosesc in photoshop..eu as vrea sa devin Environment Artist ( 3d artist ) si imi trebuie in,, domeniul'' sa zic asa al texturari.da este foarte utila daca ai ce face cu ea, si ai talent in desen / ilustare daca nu...