| mafiot1 a întrebat:

Salut.As vrea sa imi cumpar PC-ul Viking de la PC Garage doar pentru PUBG si CS:GO.Mentionez ca PUBG joc cu toate setarile pe Very Low iar PC-ul Viking cred ca ar fi ideal doar pentru asta.Voi ce parere aveti despre acest PC.As vrea pareri pro si contra.

5 răspunsuri:
| marian37 a răspuns:

Pe viking poti juca chiar si pe medium pubg. Eu il recomand dar poti face un pc asemanator pe piese, mai ieftin.

| CosminFlo a răspuns:

Viking-ul deja nu mai este o optiune in 2018... iti recomand un i3 Coffe Lake sau Ryzen.
In viking ai Dual Core.
Iti recomand macar un Quad Core.
Am facut 2 wishlist-uri unul pe Intel si unul pe amd:\
Intel:
https://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/3191536/
AMD:
https://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/3191568/

Am pus cea mai ieftina carcasa care permite asamblare gold, la carcasa nu m-am bagat pentru ca nu stiu ce iti place.

| marian37 a răspuns (pentru CosminFlo):

1050ti-ul cu i3-ul de pe viking merg mult mai bine decat un rx 560 cu ce ai facut tu.

| CosminFlo a răspuns (pentru marian37):

Nu mai subestimati seria RX...

| marian37 a răspuns (pentru CosminFlo):

Mai informeaza-te!