| Advvrt a întrebat:

As vrea sa imi cumpar un iphone 6s in 2019. Intrebarea este: Cat timp credeti ca va putea sa isi mai dea upgrade la soft? Nu as vrea sa il iau acum si peste un an sa vad ca nu mai merge.
P.s. Merită?

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"P.s. Merită?"

nu! - e deja un telefon bătrân (4 ani e enorm pentru telefoane)

| CM7YRE a răspuns:

Cat timp o sa-ti mai dea upgrade? O sa-si dea singur de la 12 daca ii permiti tu. Ele singure nu-si dau/trag update decat daca ii permiti tu. Se zvoneste ca 13 n-o sa mai fie disponibil pentru 6S (zvonuri). Pe scurt, suportul se termina in 12 si ceva. Poti sa-l iti si sa nu mai mearga peste 5 minute. La fel se poate intampla si cu orice telefon. Ce e sigur e ca la sfarsitul anului acesta sau anului viitor, n-o sa mai ai suport de la ei, sa poata suporta noul ios (motiv sa te upgradezi). Doar tu decizi daca merita sau nu.