| Razzvan5444006644 a întrebat:

Salut,as vrea sa imi cumpar un monitor care are peste 120hz, 1440p.Am un buget de 1.000-1.500 lei.

Răspuns Câştigător
| Razzvan5444006644 explică:

Https://www.pcgarage.ro/......c-premium/
Am cautat si pe eMAG si altex si for it, doar asta l-am gasit ok. Ori e iar criza de componente ori au marit astia iar preturile.
Oricum monitorul e bun.

11 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Daca doar asta te intereseaza, uite aici https://www.emag.ro/......DZY0G3MBM/

| sierra1 a răspuns:

Ar fi păcat să-l ratezi p-ăsta: uite ce mare și arătos e

https://www.emag.ro/......D3HP4MMBM/

| UserRo10 a răspuns (pentru sierra1):

Si eu merg pe ce a recomandat Sierra1. Aspectul curbat e destul de fain

| GabiDumitrescu a răspuns:

Daca ai RTX 3050, de fapt vrei maxim un FHD, nu 1440p! Degeaba ai tu 1440p cu peste 120 Hz cand placa aia abia o sa duca jocurile cu high/full details la rezolutia aia...

| anonim_4396 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

A zis el ca are RTX 3050?

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu, dar daca te uiti prin ultimele lui intreabari... happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Pai de ce sa ma uit?

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru anonim_4396):

Ca asa faci daca vrei sa raspunzi cu cap. Aproape intotdeauna cand cineva intreaba de componente, nu se rezuma la o intrebare. Daca acum intreaba de monitor, in trecut a intrebat de altele - inclusiv placa video.

| Razzvan5444006644 explică (pentru GabiDumitrescu):

Am rtx 3060 ti frate

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Razzvan5444006644):

Pai zi asa de la inceput, frate. Toata configuratia si jocurile pe care le ai in vedere de jucat ar fi utile. In principiu, eu votez cu un monitor FHD cu display cit mai misto decat un 1440p care sa se incadreze cu chiu-cu vai in buget. Ideea e sa te uiti la review-uri facute de meseriasii de pe afara pe YT sau site-uri specializate, ca parerile utilizatorilor de pe eMag sunt zero barat. Asa mi-am luat eu o mizerie de BenQ cu panou VA acum ceva ani ca toti il ridicau in slavi... o mizerie sinistra de monitor.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Razzvan5444006644):

Pe placa aia merge 1440p binewinking