| DRAGOS1234567890S a întrebat:

Salut,as vrea sa imi fac laptopul vechi sa ruleze jocuri actuale si nu stiu exact ce componente sa imi cumpar, poate sa imi zica cineva ce piese sa cumpar si cam unde as putea sa le gasesc?

Specificatiile laptopului(Asus K50IN)
-Tip procesor Intel® Core 2 Duo
-Frecventa procesor 2200 MHz
-Capacitate memorie RAM 4 GB(memorie max.4 gb)
-Tip memorie video Dedicata
-Capacitate memorie video 512 MB
-Producator chipset video NVIDIA
-Seria GeForce
-Model: G 102M

Răspuns Câştigător
| Mirel1994 a răspuns:

Din pacate nu prea ai ce sa ii faci... Pe un laptop nu poti schimba prea multe, si chiar daca ai schimba nu te-ar ajuta prea mult deoarece este o platforma veche si tot degeaba. Cel mai bine ar fi sa achizitionezi un pc nou performant si asa vei sti sigur ca iti vor mergea toate jocurile happy

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Il vinzi cu 450 lei daca ai noroc si pui diferenta.

| K0sti a răspuns:

Gogule, tu visezi nene? Iti iei desktop daca vrei sa schimbi piese, nu prostii de laptopuri unde nu ai ce schimba...

| DryIce a răspuns:

Te va costa mai mult decat unul rog. Vei ajunge si la 3000 lei cu componentele. + ca pentru cpu trebuie bios special, sursa modificata, placa de baza vazut la ce cpu rezista, etc. E complicat asa. Un laptop vechi nu are nici racire buna cum au astea rog cu 2 fanuri (si nici astea nu-s cine stie ce). Zic si eu.

| DryIce a răspuns (pentru DryIce):

Pacat ca nu ai acuma i3 cpu macar, ca iti ziceam faza cu external pc gpu, prin gpu rack si sursa separata, ducea asa orice joc. Dar daca ai dual core asta e va face botleneck.