| Ovidiu1098 a întrebat:

Salut.As vrea sa imi fac un PC pe piese si piesele sa fie maxim 2000 lei, as vrea ca PC-ul sa nu facă zgomot.
Vreau un Pc care sa meargă jocurile bine si sa si filmez(fifa 15 etc...)
As vrea sa imi Spuneti la toate componentele pentru ce sunt si la ce ajuta
Funda celui care ma ajuta

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

Ti-am facut un sistem foarte silentios, si destul de performant(nu e el varf, dar daca vrei silentios, asa sa fie). Oricum, daca era galagios mai castigai maxim 20% performanta...
Si cum ziceam, alege asa: http://bit.ly/1B3c9nz Ai acolo un sistem performant, cu cpu Intel din ultima generatie, o sursa destul de silentioasa, placa video cu racire buna, si deoarece e dualfan o sa fie relativ silentioasa si in jocuri. Procesorul Intel deoarece are un tdp mic, consum redus, implicit caldura degajata putina si nu are nevoie nici de racire mastodont sau altceva. Carcasa este de o calitate foarte buna, fiind izolata fonica.

2 răspunsuri:
| Mariusflo a răspuns:

Uite ce iti recomand eu: http://bit.ly/1DyYYPl

| Ovidiu1098 explică:

Si o sa imi meargă ultimele jocuri apărute fifa 15 etc