| Davydd a întrebat:

As vrea sa imi iau o camera de fotografiat deoarece vreau sa ma apuc sa fac fotografii in natura. Intrebarea e ce camera imi recomandati. Eu am gasit un Sony RX-100 sau un Canon 600D. Pe care dintre ele sa le aleg? Multumescwinking

3 răspunsuri:
| TrăieşteClipa a răspuns:

Grea decizie.
Unul este compact iti intra in buzunar iar celalat este DSLR avand posibilitatea de a inlocui obiectivul.
Calitate ofera ambele modele.
As prefera pe cel de la Sony din cauza focalei echivalente de 24, Canon incepe de la 35.
Cand trebuie sa faci poza unei cladiri mari cu Canonul trebuie sa te departezi mult sau sa-i schimbi obiectivul.

Vezi daca-ti place Nikon Colpix p520.
De acesta am eu.
Are un Zoom fantastic.

| Davydd explică (pentru TrăieşteClipa):

Ok, mersi mult de raspunswinking

| cristinutza07 a răspuns:

Canon 600 D, e mai bun la stabilizare big grin