| dariusw0w a întrebat:

Salut, as vrea sa imi iau un iphone 5 la mana a 2a si nu stiu cum sa il verific daca e ok, sau furat de exemplu, am vazut o chestie cu imeiul, care e faza cu el? daca il cer si mi l da, unde il bag sa verific si ce sa verific? nu stiu, stima.

1 răspuns:
| hondru a răspuns:

Parerea mea este ca pe primul loc sa stii sa deosebesti o replica de unul original.pus de asta nu conteaza dava e furat. poti intra la setari, generale si ii dezactivezi optiunea localizare.ca sfat.restarteazal la setarile de fabrica si dezactiveazai localizarea.mar interesa si pretul sa imi pot da cu parerea.