| MinecraftDenisuk a întrebat:

As vrea sa imi iau un XboX sau un PS4, dar nu sunt foarte hotarat. Vreau strict pentru jocuri. Care e mai bun? Si mai am o intrebare, in afara e consola ce mai trebuie sa cumpar la el?
SI ultima intrebare : Eu am Fifa 16 pe PC, prin contul meu de origin. Pe consola as putea sa imi descarc originul si sa folosesc fifa-ul de pe origin? Sau trebuie sa imi cumpar iar fifa special pentru acea consola?
Funda pentru cel mai bun raspuns :*

Răspuns Câştigător
| Denis_Bogdan_1996 a răspuns:

Dupa parerea mea Play Station 4 bate XBOX-ul din toate motivele.
Pe Play Station poti juca orice joc multiplayer fara sa platesti vreo taxa lunara fata de xbox unde trebuie sa iti cumperi donator sa poti juca multiplayer. Chiar daca dai 200-300 de lei in plus, ramai cu o achizitie bune si de lunga durata zic eu. In legatura cu fifa de pe origins, nu stiu daca poti sa te joci de pe playstation, oricum sa nu mai dai 300 de lei pe joc poti sa gasesti oferta cu ps4 si fifa cu 150-200 de lei fata de pretul initial.

6 răspunsuri:
| vocea a răspuns:

PS4 este m-ai bun mi-au rcomandat si cei de la magazin, consoala iti du ei, daca ai si un televizor de 102 cm sau de 99 e perfect fiindca se vede mai bine.

| Niklauss a răspuns:

Daca vrei doar Xbox normal mai bine cumperi PS4 dar daca te referi la Xbox One cumpara Xbox One ca e mai bun.

| AdrianDanezu69 a răspuns:

Iti recomand PS4. Este mult mai bun decat XboX-ul si are un desing futurist.

http://mediagalaxy.ro/consola-sony-playstation-4-pro-neo-1tb-negru

| MinecraftDenisuk explică:

Multumesc tuturor pentru Raspunsuri!

| Yey6 a răspuns:

Eu zic sa iti iei ps4 e mai bun si au aparut si maneta cu leduri si nu poti sa ai origin si sa joci. Si telivizorul trebuie sa nu fie mic astfel nu vei vedea tot jocul si vei vedea bari negre.

| Yey6 a răspuns:

Ok