| nelutu1 a întrebat:

Salut as vrea sa imi instalez windows xp pe laptop sa vad daca merge mai bine ca windows vista pe care il am instalat deja. Am inteles ca windows xp s-ar descurca mai bine ca vista si ar avea o viteza mai buna. Voi ce ziceti se merita sa schimb vista cu xp-ul. Eu vreau sa il schimb pentru ca mi se pare ca vista merge cam incet si am vazut ca xp-ul citeste maxim 2gb ram si eu 2gb am pe laptop si procesor Intel celeron de 1.73 ghz si placa video Intel 965 expres chipset family, direct x 11. Daca se merita va rog sa imi dati un link de unde pot sa il downloadez dar sa nu fie la vrajeala, va rog frumos. Astept raspuns cat mai urgent de la voi. Multumesc.

4 răspunsuri:
| WR104 a răspuns:

Linux merge si mai bine dar intre Vista si Xp as alege cu siguranta Ubuntu.
Succes!

| Biu90 a răspuns:

Vista e mai estetic sa zic asa, XP e mult mai practic si cu siguranta iti va merge mai rapid pc-ul. Ia-l de pe siteuri de profil. E un site bun, gasesti tot ce vrei! Bafta!
P.S: dupa parerea mea important e sa se miste bine, deci eu l-as schimba.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti dau eu o versiune ce nu trebuie activata adauga-ma pe mess valensteyn12

| ServicePC a răspuns:

Daca te pricepi sa instalezi un windows cred ca te duce capul sa cauti si un xp care "sa nu fie la vrajeala"... du-te la un service de calculatoare daca nu ai bani treci pe Ubuntu