| Gabi16 a întrebat:

Salut, as vrea sa imi schimb procesorul pc-ului,intrebarea mea este,pot sa imi iau orice procesor vreau, ma refer, e compatibil orice procesor? am ddr2 happy, mersi frumos

4 răspunsuri:
| Me2 a răspuns:

Procesorul nu are treaba cu ddr-ul, ca un procesor sa se potriveasca pe placa ta de baza trebuie sa aiba acelasi socket, adica, daca placa de baza e am3 pui procesor tot am3, daca nu stii ce placa de baza ai downloadeaza programul CPUz, in instalezi si dai la Mainboard, acolo scrie modelul placii de baza

| Gabi16 explică (pentru Me2):

Modelul placii de baza este M4N78-AM. si la CPU apare Socket AM3, e bine asa?

| Me2 a răspuns (pentru Gabi16):

Da e bine, uite aici ai lista cu procesoarele suportate de catre placa de baza
http://www.asus.com/Motherboards/M4N78AM/#support_CPU

Cauta pe la SH un amd phenom II x4 945

Răspuns utilizator avertizat