| RaduZ20 a întrebat:

Salut, as vrea sa intreb daca conectez cablul de la sursa cu 4 pini in slot de 8 pini, scade performanța pc-ului sau nu are nimic?

3 răspunsuri:
| SoulReaver a răspuns:

Unde ai slot de 8 pini? Cei 4 pini sunt pentru alimentare h.d.d. si dvd sau cd-rom. Nu se baga in placa de baza. Ai grija poti praji ceva.

| RaduZ20 explică (pentru SoulReaver):

Deci placa de baza are doua sloturi pentru alimentare, unul de 24 de pini si al 2 lea de 4, 6 sau 8 pini. La cel de al 2 lea slot, eu am de 8 pini, iar cablul de alimentare ce iese din sursă este de 4

| Sofer a răspuns:

Pentru ce este slotul acela cu 8 pini? De afectat nu cred ca se intampla ceva.