| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa ma ajutati cu un overclock! Am un Intel Core I7 6700K, o placa de baza Asus Z170-K,un cooler Thermaltake NiC L31 si 16gb de RAM Kingston HyperX Fury Black(2133Mhz).
As dori sa duc procesorul la 4.6-4.8Ghz.Ati putea sa-mi dati setarile necesare?

2 răspunsuri:
| HuShEr a răspuns:

Pfff cine ti-a facut configuratia asta. daca tu atunci lasa-te de intrebarile astea ca daca stii sa faci conf asta stii sa faci si un overclock. asa ca lasa laudatu pe aici nu are rost si nici nu cred ca intereseaza pe multa lume. + EXISTA GOOGLE.COM

| Starla14 a răspuns:

Stiu ca raspunsul meu s-ar putea considera "offtopic", dar mai bine lasa-l asa cum este acum.
S-ar putea ca dupa overclock sa regreti alegerea... + configuratia ta este EXTREM DE PROFESIONALA, nici daca-mi vand un rinichi nu cred ca-mi ajung banii de PC-ul tau