| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa-mi cumpar un laptop de gaming dar nu am un buget mare. Buget de 1500 lei. Si second-hand poate sa fie. Multumesc!

10 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Http://bit.ly/2r6ZYgQ Si cu garantie 24 luni!

| sayWhaaat a răspuns (pentru Salontanul):

Da, si va juca cu K1000M-ul ala doar liga legendelor pe very low si jocuri de acum 2 alegeri prezidentiale.

| Salontanul a răspuns (pentru sayWhaaat):

Pai si la 1500 lei vrei avion cu reactie?

| sayWhaaat a răspuns (pentru Salontanul):

I-am scris in raspuns ce-i recomand.

| danutzu96 a răspuns:

Nu poti sa cumperi nici desktop de gaming SH la banii aia, de laptop nu mai vorbim. Incearca sa iei ceva SH decent daca tot vrei laptop, dar fara pretentii de jucat jocuri actuale...

| Laver_Edi_1997 a răspuns (pentru danutzu96):

Https://www.samwise.ro/......-i-lx-9697 Cica nici desktop, asta ruleaza gta V lejer

| danutzu96 a răspuns (pentru Laver_Edi_1997):

De la astia poti lua cu incredere, sunt firma serioasa. Si eu am cumparat de la ei si nu au fost probleme plus ca ai garantie 2 ani la ce cumperi.
Le poti cere si upgrade-uri daca vrei, de ex poti cere sa iti puna o placa video mai buna pe un anumit dekstop, mai mult RAM, etc.

| sayWhaaat a răspuns:

Nu ai ce laptop de gaming sa-ti cumperi in banii aia, de la pretul asta incep laptopurile de gaming: https://www.pcgarage.ro/......dow-black/

De asemenea, iti va trebui si un cooler de calitate, altfel vei avea surpriza ca ti se restarteaza laptop-ul dupa 10 min de gaming.

Sfatul meu e sa mai astepti pana pe la 2500, si sa iti faci un PC de gaming pe componente cu cpu si gpu second hand. Dar pentru asta ai nevoie de cineva care se pricepe, ca din pacate sunt multi pareristi in domeniu, sau tepari care vor sa-ti ia banii pe mizerii.

Răspuns utilizator avertizat
| Laver_Edi_1997 a răspuns:

Va multumesc ca ati reusit sa ma atacati ca pe bugetul asta pot juca jocuri de deceniul trecut. Pot vedea ce comunitate puternica are TPU ca nici o cautare pe olx nu da sa se uite. Daca am de gand sa imi iau imi aleg dintr-o zona apropiata sa il pot testa ca lumea.