| Ionut4895 a întrebat:

As vrea sa-mi fac un upgrade la PC (mai exact sa-mi i-au un procesor & placa video mai buna) la el am asa

Mainboard - Hewlett-Packard 0AACH

Graphics - ATI Radeon HD 4670

Processor - Intel Core 2 Duo E6550

Am inteles ca ar merge sa-i pun un Q9300 (acum nu stiu sigur ca nu ma pricep foarte bine) si la placa video nu stiu f bine ce sa-i pun ca sa fie mai bun ca si asta de il am acum va las pe voi sa spune-ti.

5 răspunsuri:
| KIibrDM a răspuns:

Da, poti pune un Q9300 pe care il gasesti la Second hand (nu se mai produce) si poti schimba placa video cu un GTX 750 Ti.

| Jipa95 a răspuns:

La cat de veche este platforma ta, mai bine ai vinde intreg sistemul si ti-ai face ceva de generatie mai noua.

| Ionut4895 explică (pentru Jipa95):

Nu toata lumea isi permite sa-si cumpere ceva scump de acea am pus post-ul asta ca altfel imi lu-am ceva nou

| CPAElites a răspuns:

Ce tip de carcasa are PC-ul? : http://www.hp.com/......ktop-2.jpg

Ce buget ai pentru procesor si placa video?
Ce sursa are sistemul?

| FaraNume77 a răspuns:

Cauta pe olx secondhand. Eu am cumparat un laptop la un pret ok de pe olx.