| Gabi16 a întrebat:

Salut, as vrea sa-mi schimb placa video cu una mai noua si mai buna la un pret mai acceptabil, mai mult pentru jocuri, in special Starcraft 2. Momentan am acest pc : Processor : AMD Athlon(tm) II X4 620 Processor 2.60 GHz. RAM : 4.00 GB (3.25 GB usable). System type : 32-bit Operating System. Windows 7 X3. Placa Video : nVIDIA GeForce 9500 GT. As vrea sa-mi schimb placa deoarece in Starcraft 2 in bataliile mari am lag, chiar daca am pus toate la low. As vrea sa joc la cerinte mai ridicate ( medium ), si ce placa mi-ar trebui pentru asa ceva? Mentionez ca am DDR 2. Multumesc! dau funda.

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nvidia GeForce 320 scuzerolling on the floor laughing

| SpecialistIT a răspuns:

Am citit de 3 ori dar nu am gasit sa spui un buget MAXIM pentru placa video.
Orice cumperi trebuie sa ai un buget alocat pentru acel produs.

| SpecialistIT a răspuns:

In bugetul tau, as face un sacrificiu si as lua HD6670 DDR5, care este o placa foarte buna, cu un consum foarte bine si te va multumi fara doar si poate.
Pret aici: http://www.mediadot.ro/......b-ddr5-vga

Bafta!

| Gabi16 explică (pentru SpecialistIT):

Dar daca am ddr2 merge?

| Gabi16 explică:

In jur de 200-300 RON

| Gabi16 explică:

Dedera : dar eu am ddr2 atunci merge?

| SpecialistIT a răspuns (pentru Gabi16):

Da, merge, nu au legatura memoriile pc-ului cu memoria placii video.
Noroc!