| TheSeventhSin a întrebat:

Salut, as vrea sa stiu ce aplicatii folositi voi pe telefon fie el Android sau ios.
Ce aplicatii utile folositi care chiar va ajuta?
Aplicatii pentru orice, de la photo/video la exercitii pentru sala la aplicatii care te ajuta la invatat sau mai stiu eu ce.
Chiar sunt curios, o sa fac si eu o mica lista mai jos.

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Uber, Glovo, Spotify, IngHomeBank, Revolut

astea chiar ma ajuta, restul... praf in vant

| Frank51 a răspuns:

Aplicatia bancara, fitness, si social pentru comunicare, + cele de shopping.

| NLS a răspuns:

Calculator stiintific, cumparat pentru varianta Pro:
https://play.google.com/......ps/details

aplicatie pentru Timelapse, varianta Pro, cumparata:
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ui.LapseItPro&gl=DE

Sudoku, pentru omorat timpul
https://play.google.com/store/apps/details?id=mz.sudoku.pro&gl=DE

Acrobat Reader (aplicatie foarte importanta pentru mine)

Drivvo, pentru tinut evidenta cheltuielilor cu masina

Linguee, dictionar pe care il folosim si la birou

Shazam si SoundHound, pentru identificat melodii

AIMP - player muzica

VLC si KM Player - playere filme

MEGA.nz aplicatie cloud 50 GB Free (acum nu mai primesti decat 15, eu am prins oferta veche)

SmartOffice - o aplicatie Office (nu se compara cu cea de la Microsoft, insa iti faci treaba) in care pot crea documente fara a detine cont Microsoft (NU doresc cont )

pentru navigare folosesc mai multe: Waze, Maps.Me, Navigon Navigator, HereWeGo, Copilot si Sygic
(la majoritatea am cumparat harti sau varianta Premium/Pro, in afara de Maps.Me si Navigon Navigator )

Telegram si WhatsApp - chat

aplicatia MediaMarkt, din motive evidente (locuiesc in DE)

GoWheather si AccuWheather

2 clienti de email, FB, YouTube, Chrome, Insta,...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Facebook
Pages Manager ( tot pentru Facebook)

Un Music Player plătit cu bani

Real Racing 3 ca joc
YouTube Vanced
Gmail
Bitdefender
Mega pentru cloud
Zedge
Google traducere
Pics Art pentru editat foto
Snapseed tot pentru foto
ES Explorator Pro - un manager fișiere

Pinterest - găsești chestii interesante
Clean Master
RR Graphics Settings ( pentru grafica în Real Racing)
Uber ( sunt fidel)
OLX
Google photo
My Vodafone
EMAG

Și mai folosesc Gameguardian și VirtualXposed, dar dezinstalez imediat. Folosesc pentru Real Racing 3. Înainte foloseam Lucky Pathcer pentru joc, dar nu mai funcționează.

| shu7e a răspuns:

Aplicatiile bancare cu care fac platile
vlc si muzicolet. imi place vlc ca pot reda si filmele de pe Youtube date in bara (acum am aflat ca exista si alte optiuni insa nu stiu daca cu Youtube vanced merge si cand ecranul e stins)
Podbeam si google podcast
temp mail
quora
Home finance
Color note
aCalendar (imi place mai mult grafica) si calendar ortodox si myfxbook
science news
bloomberg si yahoo finance
maps, citymaper, southern, coach, wizzair, airbnb,
ebay si amazon
suita google - gmail, maps, chrome, drive, lens,
o aplicatie a guvernului
orbot
precious eyes
uk tv and radio
Astea-s cele mai des folosite

| 223kkk a răspuns:

Bună. Știu câteva aplicații mișto care fac niște lucruri faine de exemplu localizarea androidului sau sa vezi cu cine comunica teleofinul tău și multe alte chestii faza e ca aplicațiele care chiar sunt mișto nu le gaeseti pe magazin olay

| AlinC17 a răspuns:

Salut!
Pai, pe langa aplicatiile de mesagerie(WhatsApp, messenger, telegram), folosesc "SUITA" Google-drive, sheets, google photo, docs, gmail-, cea de la Microsoft (word, excel, power point).
Ca alte aplicatii, am Sleepy Time-o aplicatie prin care scrii ora la care dormi si iti zice la cat ai fi cel mai odihnit sa te trezesti, sau ora la care vrei sa te trezesti si iti spune cand ar trebui sa dormi.
Mai am Cppdroid, un compilator similar Code Blocks (limbaj C++/C), Clever, Bolt. Aplicatii pentru cumparaturi - Ali Express, OLX; fiind in Cluj-Napoca, am aplicatiile Cluj Bike-cea in care poti vedea statiile cu bicilete si cate sunt in fiecare-, CTP Cluj;
Am si aplicatii precum cele de la banci, pentru verificarea/transferul de bani.
Am Biblia-You Version-, o aplicatie care iti ofera atat textul, cat si explicatii si planuri de citire singur, sau cu prietenii.
Mai am DEX-ul, vitezometru, istoric de notificare si Light Manager, aplicatie prin care setezi culoarea LED-ului pentru diferite functii.
Am ca aplicatie de baza YouTube Vanced - exista varianta black si pink-
Ceea ce e diferit fata de clasicul Youtube este ca poti reda videoclipuri in fundal, in timp ce tu navighezi pe telefon, (da, daca ai functia la telefon sa ai doua ferestre deschise simultan, poti face si cu YouTube-ul normal navigarea pe telefon, insa tot nu este asa eficienta) si poti bloca ecranul, si videoclipul/muzica sa ruleze; da, functia asta o are si Spotify, insa nu tot ce este pe YouTube este si in Spotify, la fel si invers.
Si partea preferata este ca, fata de YouTube clasic, cel Vanced nu are RECLAME happy
O aplicatie pe care o poti avea (ai avea nevoie ) daca esti sofer, este Waze, unde poti vedea ce se intampla pe traseul ce il urmezi(asta daca a pus cineva evenimentul-accidentul, radarul, gropile- pe aplicatie. Altfel, le sesizezi tuhappy, ca sa nu fie si alti soferi in pericol)
Daca inca esti elev(poate si student) poti folosi la matematica aplicatia Photo Math, si la chimie Chemical React.
Daca faci plimbari intre orase mai circulate, si obisnuiesti sa stai la ocazie, poti folosi Blablacar, o aplicatie cu "ocazii online", intri, vorbesti cu soferul, va vedeti, si mergeti.
Mai folosesc si Team viewer, si versiunea Pilot.
Am si Shazam si Skipe, insa nu le am folosit demult laughing
De jocuri nu stiu cat de imteresat esti sau ce tipuri de joc iti plac, nu sunt sigur ca ar intra la aplicatii, insa eu am: Catan Universe, Triviador, Monopoly, Plague Inc, in general tipul asta de joc-board game. Da, sa nu uita de Sudoku.
Cam acestea sunt aplicatiile pe care le am pe telefon, si care le folosesc.
Fiind pe reteaua Orange, am si My Orange;
Alte aplicatii ce sunt pw telefonul meu si nu le am enumerat, nu ar trebui sa imi foloseasca, de aceea le am si omis.