| BigLike a întrebat:

Salut as vrea sa stiu daca, daca exista sisteme de securitate cu camere si alarma sonora poate chiar si cu microfon pe care pot sa le folosesc de la distanta dar nu prin wireless, voi pleca curand in vizita la sora mea pentru cateva luni si as vrea sa fiu mai sigur in ce priste casa adica sa o pot supraveghea de la o distanta foarte mare. Va rog cine se pricepe la alarme sa imi dea o mana de ajutor, va multumesc!

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca vrei sa vezi de la distanta mare ceea ce se intampla la tine acasa trebuie sa ai un sistem de suraveghere de la distanta, conectat pe internet. Pe un asemenea sistem se pot conecta camere, microfoane, sentori de miscare, de prezenta, de foc sau de fum, practic orice echipament electronic de supraveghere si alarmare.
Sunt firme specializate care concep si instaleaza asemenea sisteme, in aproape toate orasele resedinte de judet si nu numai.