| hyperrr a întrebat:

Salut, as vrea sa stiu daca este o diferenta mare intre monitoarele de 144hz si 240hz, momentan am un monitor de 60hz si vreau sa imi cumpar unul mai bun dar nu sunt singur ce monitor, de 144hz sau 240hz. Eu am un buget de 900-1400 de lei si as vrea sa stiu daca merita sa imi cumpar un monitor la 900 cu 144hz sau sa mai adug inca 5 miloane si sa iau unul de 240hz.
Si am un pc destul de bun si poate duce 240fps sigur

3 răspunsuri:
| Alexuţ02 a răspuns:

Ia-ti 240hz, cauta pe Youtube comparatia dintre ce ai cerut aici, e mult mai usor sa vezi decat sa-ti explic eu, dar o diferenta crede-ma ca este, in special pe FPS-uri gen CS:GO, Pubg, etc

| Mandeliu a răspuns:

Salut!

Am un monitor de 144hz 2K, si nu pot spune decat ca in gaming casual de la 80-90fps in sus nu mai vad diferenta, insa iti poate oferi un avantaj mic in jocurile mult mai competitive precum au mai fost mentionate aici. Oricum, cel putin din perspectiva mea, nu cred ca merita la 240hz, adica s-a constatat ca e o diferenta, dar in general nu cred ca o sa te ajute. Mergi linistit pe 144hz.

Succes!

| Ionut659 a răspuns:

Da,este la preț și calitate. Ia-l pe cel mai scump dacă ai buget sau verifică mai bine pe Youtube sau google. Scrii monitorul x vs monitorul y și îți arată tot ca la telefoane. Mult succes în alegerea ta