| TuDy3 a întrebat:

As vrea sa stiu daca la placile video (DDR2 si DDR3) se intampla ca la placile de memorie Ram.
Adica placa de baza sa accepte DDR3 dar sa accepte DDR2.
Sper ca intelegeti intrebarea.

5 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Nu. Tu intelegi intrebarea? Memoria placii video e A PLACII VIDEO. Atita vreme cit placa de baza are slot AGP/PCIExpress ca sa intre placa video in ea, e irelevant ce memorie ai pe placa video.

| Darkyro a răspuns (pentru KodrutZ):

Si de ddr2 apropo se spune gddr nu ddr mai "TuDy3"

| KodrutZ a răspuns (pentru Darkyro):

Ai habar de la ce vine G-ul ala si care e diferenta intre DDR si GDDR sau vorbesti ca sa te afli in treaba?

| DANI_1590 a răspuns:

Eu stiam ca placile video au gddr sau ddr 5 alea mai noi si tu vorbesti de 3

| horia2012 a răspuns:

Nu are nicio legatura memoria RAM a placii video cu memoria RAM a placii de baza. Poti sa ai DDR2 la placa de baza si DDR3 la placa video.