| Olivers a întrebat:

Salut as vrea sa stiu si eu ceva... Cand deschid orice iconita imi apare open with si tr sa aleg eu programul necesar pentru a deschide folderul si mi-am luat si eu gta san andreas si nu merge sa il deschid cine ma ajuta si pe mine va rog frumos dau funda dar urgent

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Descarca MalwareByte Antimalware de aici: http://www.malwarebytes.org/products/malwarebytes_free

Instaleaza-l si la sfarsit asigura-te ca ai bifat urmatoarele: Update Malwarebytes' Anti-Malware si Launch Malwarebytes' Anti-Malware. Apoi apasa Finish.
Dupa lansarea programului, selecteaza Perform full scan si apoi apasa pe Scan.
La terminarea scanarii apasa OK si apoi Show Results. Asigura-te ca e totul bifat si apoi apasa Remove Selected.

ATENTIE! Devirusarea o faci din SAFE MODE!

SAFE MODE - este un mod de diagnosticare ce functioneaza pe toate sistemele de operare Windows, si care necesita o configuratie minima si drivere generice. Safe mode reprezinta pornirea windows-ului cu un numara minimal de functii necesare pentru lucru. Asa ca, mai jos vei gasi un mic ghid prin care vei afla cum poti intra in Safe Mode fara probleme.
Cum pot sa intru in Safe Mode?
1. Restarteaza calculatorul
2. Apasa butonul F8 pana cand iti apare Advanced options Menu (Reporneste computerul si apasa tasta F8 de pe tastatura inainte de a aparea ecranul de boot al sistemului de operare - tasta o apesi de mai multe ori si repede pana iti apare imaginea de mai jos)
3. In meniul care apare alege "Safe Mode" sau "Safe mode whit networking"
"Safe mode networking" e la fel ca "Safe Mod" doar ca include si internetul.
Vezi foto: http://img534.imageshack.us/img534/3794/windowssafemode.gif
4. Iesirea din "Safe mode" se face simplu, restartam calculatoru si alegem optiunea "Start windows normaly"
Daca nu reusesti sa rezolvi problema in "Safe mode" poti alege si "Last known good configuration" – optiunea aceasta intoarce sistemul la starea optima.
Vezi foto: http://windowsgeek.info/wp-content/uploads/2011/03/5cir12.gif
5. Asteapta ca sistemul de operare sa incarce anumite fisiere necesare deschiderii lui.

Apoi urmeaza pasii de aici
http://www.faravirusi.com/......nt-page-1/

Succes!

| Olivers explică (pentru neluL):

Mersi din tot sufletul meu te pricepi chiar m-a ajutat foarte mult de la mine ai fund dar te mai intreb si eu ceva daca se poate niste jocuri pentru pcul meu sti am 256 placa video 440 Ram si prcesor de AMD sempron 2800+ 1, 61GHz te rog eu frumos pentru ca am vazut ca te pricepi
ASTEP RASPUNSUL

| neluL a răspuns (pentru Olivers):

Nu am inteles ce memorie RAm ai! Intra in Start -> click dreapta pe My computer si -> Properties ->aici vezi memoria Ram.
Pentrru placa video ->Start ->in Run scrie-> dxdiag ->in fereastra care se deschide da click pe tabul -> Display -> spune-mi datele de acolo.
Sistemul de operare care este?

7 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Ai virusi!

| Olivers explică (pentru K0sti):

Mersi mi-ai fost de folos stiam ca am virusii\

| K0sti a răspuns (pentru Olivers):

Pai eu ti-am spus care e problema, de restul te ocupi tu! Ti-am spus suficient, astfel incat sa iei masurile care se impun intr-o atare situatie!

| Alexandru_Vlad_1997 a răspuns:

Ma Cypri ai incercat sa dai run as administrator? sau intra in folder-ul unde l-ai instalat si vezi acolo ca e jocul.

| Olivers explică (pentru Alexandru_Vlad_1997):

Alex i-am facut imagine i-am copiat cracul in joc i-am facut tot ce trebuia dar daca imi da open with ala eu ii dau sa il deschida si nu il deschide