| adybb a întrebat:

As vrea sa va intreb ce placa video imi recomandati pentru a juca minecraft cu fps 35-40.Momentam am doar aproximativ 20 fps si merge tare rau.Va rog sa imi scrieti ce configuratii trebuie sa va zic si sa imi dati un link de unde sa o pot cumpara, pretul sa fie de maxim 200 lei

11 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Placa video e mai putin importanta daca nu il modezi cu shaders si efecte, procesorul e cel mai folosit in minecraft, daca ai calculator mai slab instaleaza optifine sa-ti mearga mai usor

| adybb explică (pentru anonim_4396):

Am instalat oftifine si tot la fel merge. daca vrei iti arat configuratia pc-ului cu everest sa imi zici ce trebuie imbunatatit

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru adybb):

Fa un print screen

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru adybb):

Trebuia sa faci sus in lista la motherboard sa vad rezumat la tot ce ai nu doar la placa de baza.si optifine trebuie setat si grafica la fel nu merge default cum e

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru adybb):

Da tot nu arata toate componentele, scrie tu ce ai procesor/ram/placa videe, dar sa nu scrii am procesor de 3ghz placa de 512 etc scrii ce model e procesorul si video

| adybb explică (pentru anonim_4396):

Procesor: Intel Pentium 4 630, 3000 MHz(15x200)
mai scrie si multi cpu: CPU#1 Intel(R) Pentium(R) 4 CPU 3.00 Ghz, 2922 MHz
CPU#2 Intel(R) Pentium(R) 4 CPU 3.00 Ghz, 2922 MHz
2 gb ram ddr2

si placa video cred ca Intel(R) 82715G/GV/910GL epress chipse family de 128 mb

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru adybb):

Foarte vechi, ce model e placa de baza?

| adybb explică (pentru anonim_4396):

Asta e?
Motherboard Name Hewlett-Packard HP Compaq dc5100 MT(EC955ET)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru adybb):

Nu gasesc nimic despre placa de baza, despre ce suporta, singuru lucru am vazut ca suporta procesoare pentium d care sunt dual core, da nu sunt sigur, nu merita sa bagi bani in el