| mTw a întrebat:

Aş vrea şi eu un laptop până în 2000 de lei pe care pot juca league of legends, cs go, jocuri de acest fel.

Dacă îmi daţi şi un link cu laptopul respectiv ar fi super.

Fundă. Mulţumesc.

11 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Laptop-urile și gaming-ul nu se împacă bine din start, mai ales la ce buget ai, dar, în schimb de banii ăștia te poți alege cu o consumabilă ce te va ține cam până îi expiră garanția, după care decât să-l repari mai bine îl arunci și iei altul, că de regulă un laptop de-ăsta exploatat în gaming, va duce la slăbirea chipseturilor datorită disipării de căldură în exces, din cauza suprasolicitării hardware-ului ce NU e dimensionat pentru gaming din start(că de asta și costă sub 2000 lei), iar o astfel de reparație va costa aproape cât un altul nou.
Ca recomandare ar fi așa ceva:
http://www.cel.ro/......erprint-l/
sau
http://www.cel.ro/......b-dvdrw-l/
sau
http://www.cel.ro/......arantie-l/
Succes

| mTw explică (pentru DeyCj):

şi dintre ăstea care ar fi cel mai bun?

| DeyCj a răspuns (pentru mTw):

Dacă aș avea nevoie de autonomie aș alege Acerul, care are o baterie ceva mai puternică decât Lenovo-ul, dar dacă ar fi să aleg performanța în defavoarea autonomiei aș merge pe Lenovo.Acuma depinde de tine de ce ai nevoie pe lângă gaming.Succes

| mTw explică (pentru DeyCj):

Păi gaming în principiu, dar nu exagerat, cam 2 3 ore, navigat pe net şi ceva filme/seriale.

| DeyCj a răspuns (pentru mTw):

Aș merge pe Lenovo, în cazul ăsta

| mTw explică (pentru DeyCj):

Da, dar nu prea îmi place placa lui video, nici nu am auzit de ea cel puţin, este bună?

| DeyCj a răspuns (pentru mTw):

Pentru un laptop de clasa lui e ok, dar, așa cum ziceam gamimg-ul și laptop-ul nu se împacă.Una e hardware-ul mobil și altul e cel desktop.

| mTw explică (pentru DeyCj):

Nu-mi poţi da unul asemănător doar să aibă nVidia? din ce ştiu eu cele cu nVIDIA sunt mai bune.

| DeyCj a răspuns (pentru mTw):

Erau.Acuma AMD-urile bat nvidiile cu brio, și la performanță și la consumul de energie.

| mTw explică (pentru DeyCj):

Atunci unul cu AMD.