| RanyMaryStary26122521 a întrebat:

Salut! Aș vrea vă rog să știu cum se pune @ pe un laptop Asus, am încercat să pun 2 + Shift numai că nu a mers vă rog ajutați. Funda

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca este activata tastatura romana, atunci foloseste combinatia de taste:
Alt Gr + V
Tasta Alt Gr (alt german) este tasta Alt din partea dreapta al tastei "Spatiu". Functioneaza asemanator cu tasta Shift si are combinatii de caractere asemanator, cu toate tastele. Trebuie incercate (pe pagina unui editor de text, cum este Word).

| darrio2007 a răspuns:

Prima data shift, tii apasat, apoi 2.

| Simpatic a răspuns:

Se pune tinand apasat pe SHIFT si apoi pe tasta 2 nu invers! Alege in setari ENG (United State) keyboard

| flixbuster a răspuns:

Depinde ce layout (aranjament) de tastatura ai configurat.

| gabriel2004o a răspuns:

Acum depinde si ce tastatura ai descărcat
Incearca sa schimbi pe (Romana programatori)

| RanyMaryStary26122521 explică:

Buna! In sfarsit am descoperit raspunsul, dupa ceva vreme. Daca mai este cineva in situatia mea tot ce trebuie sa faci este sa APESI SHIFT SI TASTA CU O MICA VIRGULITA IN MIJLOC SI IN SUS CU GHILIMELE astea se gasesc in partea dreapta a tastaturii.