| Stormtrooper a întrebat:

Aseara stateam pe PC cand dintr-o data mi se stinge monitorul (si sunetul devinde un bazait, deci presupun ca s-a blocat sau a dat crash). Il sting tinans butonul Power apasat 3-5 secunde si incerc sa-l repornesc. Constat ca pc-ul booteaza, windowsul scoate acel sunet cand se porneste dar monitorul sta inchis. Incerc sa-l aprind de la buton si zice 'monitor going to sleep'. Astept cca. 30 de minute sa se raceasca placa video si monitorul si incerc din nou, cu acelasi rezultat. Ce as putea face?
Ps: ventilatorul de pe placa video are uneori nevoie de ajutor sa porneasca, adica ii dau putin avant.

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Pregateste-te sufleteste si cu pormoneul, poate vei avea nevoie de o noua placa video...

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Placa video sau placa de baza. Trebuie verificate pe rand la un atelier, daca nu te pricepi si nu ai unde schimba placa video. Daca ai placa video dedicata poti schimba cablul in placa video integrata (la iesirea din placa de baza). Daca nu, atelier.